Válassz nehézséget: Kezdő/Haladó/Macskáim vannak
RTX - Pipa
60fps - Pipa
'Augmented reality' élmény? Mi az hogy!
2020-at írunk és mindenki a terafloppokat számolgatja az új generációs konzolokban és GPU-kban, melyik milyen gyorsan tölt be és hogy néz ki majd a bútoron a TV mellett. Erre a kedves Nintendo megint kidobott viszonylag csendben egy olyan terméket ami kicsiknek, nagyoknak és macskáknak egyaránt szórakoztató.
A Mario Kart széria az egyik legrégebbi IP a japán gyártónál és aki ismeri valamelyik részt tudja, hogy viszonylag barátság gyilkos is tud lenni maga a játék, ha a győzelemről van szó. Olyasmi ez mint az UNO.
Október 16-án egy újabb résszel bővült a sorozat, mely nem próbál beszállni a versengésbe, hogy minél több pixelből álljon a kép, minél összetettebb legyen a játék hanem egyszerűen szórakoztat, a lehető legkevesebb befektetéssel, ez egyben pozitív és negatív is.
Mario Kart Home Circuit!
Ki se bontottam de a macskákok már most imádják!
Viszont nézzük mi van a dobozban:
- Maga a gokart, két verzióban létezik jelenleg (remélhetőleg bővítik a kínálatot): Mario és Luigi.
- Én Luigi-t választottam, de a kocsik csak kinézetben különböznek. Mindegyik kereken 300g, 20cm hosszú, legszélesebb pontja 11cm, legmagasabb pedig 10cm. Négy gumi keréken gurul és hátsókerék meghajtású.
Négy darab kapu sorszámozva, irányjelezve az oldalán (kihajtott állapotban a lábakon a nyilak) és két darab kanyarjelző segédtábla.
- Ezek a pályaelemek csak az alapfelszerelés, ami majd ahhoz kell, hogy a játék a kiterjesztett valósággal felismerje magát a pályát és hogy ne lehessen csalni multiplayerben, hogy nem mész át a kapun és úgy előzöl.
- A töltéshez egy rövid USB-C-s kábel. A csatlakozó egy nagyon könnyen felcsúsztatható panel mögött rejlik a jobb oldalán és teljes feltöltéssel (papiron) három órát működik a legkisebb köbcenti fokozaton ami 50ccm.
Ennyi a doboz tartalma.
Ó igen, el is felejtettem, még van valami a dobozban, egy használati útmutató ami arra utasít, hogy mielőtt elkezdenél játszani töltsd le a játékot a Nintendo eShop-ból, ami ugyan ingyenes és kicsi (1,1 giga), viszont így nem kapunk Gold Pointot a vásárlásért. (Gold Point röviden: Game Card verziós játéknál, telepítés után + gomb, legörgetni a My Nintendo Reward fülre és aktiválás, ez a Nintendo Accountunkhoz ad a vásárlás összegének megegyező Gold Pointot amit a későbbiekben kedvezményekre válthatunk be - pl. játék ára 60 euró = 60G.P., 1G.P. = 0,01 euró. Digitális játék vásárlásnál automatikusan hozzáadja.)
Miután telepítettük a játék kéri, hogy indítsuk be a motorokat az egyetlen gombbal ami a gokarton található, majd miután WiFi-Directen keresztül csatlakozott a Switchez, kéri hogy olvassuk be a képernyőn látható QR- kódot a kocsin található kamerával.
Mert az egész lényege, hogy otthonunkat alakítjuk át a kapuk és egyéb tereptárgyak segítségével, magává a játéktérré és tesszük próbára ügyességünket és kisállataink fáradékonyságát a kamerán keresztül figyelve a versenyt a Switch képernyőjén vagy dokkolva a TV-n.
Sajnos screenshotot és videorögzítést nem enged a játék magán a konzolon keresztül, nehogy bizalmas képkockák kerüljenek ki a Nintendonkon keresztül.
Röviden összefoglalva, a csomag tartalma minőségi, a gumiabroncsok jól tapadnak mármint parkettán és járólapon, szőnyegen vagy szöveten való mozgáshoz gyenge a motor. A kapuk a Labo kitekből ismert nagyon erős és szinte elnyűhetetlen kartonból vannak viszont, hogy ne mozduljanak el verseny közbeni ütközés miatt (meg amikor a macskák üldözik a gokartot) érdemes nehéz tárgyakkal a helyükön tartani (vagy egy rövid szigszalaggal odaragasztani).
Számomra két dolog volt kiábrándító:
- Az első, hogy 115 eurós árért igazán lehetett volna inkább game cardos verzió, mivel úgyis meg kell venni a gokartot, ha játszani akarsz vele, mert mással nem működik. Online multiplayer nincs benne.
- A másodiknak lehet, hogy az én első generációs Switchem az oka, de hiába volt a kocsi egy légtérben két méterre a konzoltól, dokkolt üzemmódban akadozott a jel, hiába mutatott maximum jelet a wifi kapcsolat.