Lecserélték a régi TV Macit
Hétfőn lecserélték a régi TV Macit, az m2-n mostantól új macifigurák fogadják esténként a gyerekeket. A mesesáv Maci tévé címmel bővült, ehhez készült az új főcím, amelyet Fischer Ferenc animátor és Berkes Gábor zeneszerző készített. Az új változat szinte mindenben különbözik a korábbitól. Folky Ottó bábtervező tévémacija helyett ebben a verzióban a maci már nem egyedül ül le a képernyő elé, egy testvérpár köszönti a gyerekeket.
A kisfilmben nincs fogmosás, zuhanyzás, képeskönyv lapozgatás és Paprikajancsi is eltűnt. A történet szerint a macifiú hazaérkezik a focizásból, és leül számítógépezni. A húga szeretné, ha vele foglalkozna testvére, és közösen néznék a tévében a mesét. A fiútestvér csatlakozik hozzá, ő is leül a kanapéra, és miután átöleli testvérét, a képernyőn az Esti mese felirat helyett a Maci tévé szöveg jelenik meg. Végezetül kikapcsolják a tévét, és lefekszenek a szőnyegre rajzolni. A történet mellett a zene is megváltozott, a korábbi Dörmögő Dömötör című, az 1960-as évek elején készült rádióműsor dala helyett Berkes Gábor nótája csendül fel. A készítők célja ezzel az volt, hogy a zene illeszkedjen a képsorhoz, de úgy legyen új, hogy közben hasonlítson az eredeti TV Macira is.
A sok változtatásra az MTVA kommunikációs osztálya szerint azért volt szükség, mert a mesék főcímének mindig tükröznie kell az adott korszakot, és a legutóbbi átalakításra a TV Maci esetében a nyolcvanas években került sor. Fontos, hogy a gyerekek azonosulni tudjanak a macival, és ha elavulttá válik, akkor ez nem lehetséges. A testvér szerepeltetése arra szolgál, hogy a fiatalok a tévézést közösségi élménynek tekintsék, manapság ugyanis ez magányos tevékenységgé vált, a szülők gyakran használják egyfajta „bébicsősznek” a készüléket. A hasonló korú és érdeklődésű társaság a gyerekeknek leginkább a testvért jelenti, ezért szerepelnek testvérpárként a macik. Mivel a cél az volt, hogy korszerű legyen a környezet, így érthető, hogy feltűnik a modernebb otthon mellett a fejlett tévékészülék és a számítógép is, amelyek manapság már szinte minden otthonban jelen vannak.
A főcím elkészítését a köztévé nem pályáztatta meg, mert már volt egy kész alapötletük, amelyet a tévé gyermekműsorokkal foglalkozó kollégái alkottak meg, az elkészítésre kerestek csupán megfelelő személyeket. Fischer Ferencet és Berkes Gábort szakmai alapon választotta ki a kisfilm elkészítésére, ugyanis mindketten nagyrabecsültek munkájukban. Fischer Ferenc animációs filmrendező, a hagyományos bábfilmes technika művelője és oktatója, a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskolában animációs filmkészítést és szaktörténetet tanít; Berkes Gábor pedig neves zenész, zeneszerző és producer.
Az új főcím sokak ízlésével ütközik. A tévémacinak a Facebookon több mint 22 ezer rajongója van, de a többségnek nem tetszik a mostani verzió, nem értik, hogy miért kellett lecserélni a régit. Sok embert zavar a macik környezete és pirospozsgás arca. Sokan a lánymacit nem testvérként értelmezik, hanem feleségnek, valakik pedig egyszerűen transzvesztitához hasonlítják. Az is ellenszenvet vált ki az emberekből, hogy a macik nem pakolják el a játékokat, nem kapcsolják ki a számítógépet, és hogy nem mosnak fogat lefekvés előtt. Egyre többen lépnek be a Facebookon található Nem adjuk a TV Macinkat tiltakozó csoportba.