Budapestre látogat a Between the Buried and Me
Hogy a haladó szellemiségű keményzenei hangzások szerelmeseinek végképp ne legyen oka panaszra az idei évi felhozatal kapcsán (sem), ismét érdemes egy új dátumot beírni a naptárakba, ugyanis október végén nem kisebb zenekar látogat majd a fővárosba, mint a kortárs progresszív rock/metal legnyitottabb és legértékesebb pionírja, a Between The Buried And Me.
Tommy Rogersék zenekara nem véletlenül vált közkedvelt hivatkozási ponttá az utóbbi öt-hat évben, hiszen a zenekar a metalcore farvizéről evezve fokozatosan dobta le magáról azokat a rátarti véleményeket, miszerint a BTBAM is csak egyike lenne a Dream Theater követőinek. Bár a titulus önmagában nem lenne jelentéktelen, a Metal Blade-nél levő zenekar mégis túlszárnyalja az adott kritériumokat, mert a meglévő technikai képzettség és a mesteri dallamérzék mellé egy olyan paraméter is társul, ami valóban új utat nyitott a műfajban. Ez pedig nem más, mint a széles látókör megléte, ugyanis a banda bátran – és ami a legfontosabb: sikeresen – evezik az egyes műfajok között. Legyen szó bluesról, pattoni cabaret-ről, countryról, elektronikus közjátékokról, a hetvenes évek hard rockjáról és pszichedelikus kísérleteiről, vagy épp mediterrán ritmusokról, a grandiózus dalszerkezetekben mindennek megvan a maga helye.
És ha ez soknak is hangzik, az egyes lemezek következetes fejlődése és beérése mégis lehetővé tette azt, hogy a zenekar előtt ne legyenek határok. Ezért lehetséges, hogy a frontember saját szólóprojektjeiben még a hip-hopig is elmerészkedik néha (ám emellett egy egész lemezt szentelt az amerikai folklórnak és a pink floydi atmoszférának Thomas Giles álnéven), a basszer pedig egy fúziós jazzprojektben, a Trioscapesben érdekelt. A megkérdőjelezhetetlen fontosságú zenekart egy hasonlóan impozáns vendég kíséri, hiszen ezúttal a Papp László Sportarénát követően immáron klubkoncerten is bemutatkozhat a djent alapzenekara, a Sumerian Records szárnyai alatt ténykedő Periphery. A Misha Mansoor gitáros/producer által vezetett zenekar alapjaiban definiálta újra mindazt, amit korábban a Meshuggah hangzásából csak sejteni lehetett, és ez az új ösvény, amely a progresszív metalban teljesítette ki a teljesen kipengetett hangokat, mára önálló iskolává vált, ahogy azt az érdeklődők már májusban is elcsíphették a Veil Of Maya koncertjén.
A két zenekarról így méltán állapíthatjuk meg, hogy új pezsgést hoztak a progresszív keményzene világába, ez pedig az est előzenekarára, egyben a brit szigetország egyik legnagyobb reménységére, a The Safety Fire-re is igaz, akik a Cynic érzékenységét oltják bele a ’Betweentől elsajátított monumentalitásba. Így ha kíváncsi vagy az év feltehetően legnagyobb és legkurrensebb progresszív metal eseményére, mindenképp a Dürerben lesz a helyed!
Jegyárak:
- 4.500 Ft (elővételben)
- 5.500 Ft (a koncert napján)
Jegyelővétel:
- Westend Speed
- Dürer Kert
- Underground Store
- CD Pince
- Revolution Store
- Ticket Express