A MOL bekerült a Dow Jones Fenntarthatósági Indexbe
A MOL 2016-ban újra bekerült a Dow Jones Fenntarthatósági Indexbe (Dow Jones Sustainability World Index), azaz fenntarthatósági teljesítményét tekintve a világ integrált olaj- és gázipari nagyvállalatainak első 15 százalékába tartozik. A MOL az egyetlen vállalat a közép-kelet-európai régióból, amely szerepel az indexben.
Az elemzést a fenntartható befektetésekre specializálódott RobecoSAM végezte. A RobecoSAM a 68 legnagyobb tőzsdén jegyzett kitermelő és integrált olaj- és gázipari vállalatot vizsgálta, amelyből 10 került végül az indexbe. A MOL ma a fenntarthatósági teljesítménye alapján a világ vállalatainak felső 15 százalékába tartozik. A vállalat már 2010 és 2011 között is szerepelt az indexben, majd öt év után ismét annak része lett.
Az indexet alkotó vállalatok közé csak olyan cégek kerülhetnek be, amelyeket fenntarthatósági szempontok alapján legjobbnak ítélnek meg a saját iparágukon belül. A szempontok közé a környezeti és társadalmi teljesítmény, valamint a vállalatok gazdasági fenntarthatósága tartozik.
„Célunk, hogy a fenntarthatóság a mindennapi működésünk szerves része legyen. Továbbra is elkötelezettek vagyunk a munkatársaink biztonságáért, a közösségekért és a környezetért, bárhol is működünk. Az, hogy részesei vagyunk az indexnek, tovább növeli az elkötelezettségünket a folyamatos fejlődés iránt és hatalmas elismerés mindenkinek a MOL csoporton belül, aki azon dolgozik, hogy személyes hozzájárulásával még jobbá tegye a munkákat és a teljesítményünket a telephelyeinken és az irodáinkban egyaránt.” – emelte ki Molnár József, a MOL-csoport vezérigazgatója.
A teljesítményhez egyaránt hozzájárult az Igazgatótanács által felügyelt erőteljes vállalatirányítási rendszer, a MOL Csoport Fenntartható Fejlődés 2020 Akciótervének elindítása, amelynek köszönhetően számos olyan kezdeményezés indult, melyek nélkülözhetetlenek a hosszú távú pozitív gazdasági, szociális és környezeti változások kivitelezéséhez, valamint az integrált jelentések iránti elkötelezettség.
A MOL olyan társadalmi felelősségvállalási programokat is támogat, mint a rendkívül népszerű MOL Bubi közbringrarendszer, amelyet az indulása óta eltelt két évben 55 ezer felhasználó 1,4 millió alkalommal vett igénybe. A MOL kiemelt figyelmet fordít a környezetvédelemre is, a lakosság a Boldogolaj program keretein belül 187 töltőállomáson adhatja le a használt sütőolajat, a program indulása óta eddig összesen több mint 700 tonnát.
Mindemellett a Tiszaújvárosban tavaly átadott butadién üzemben keletkező hidrogén hasznosításával jelentően csökken az üzemek gázfelhasználása, ami 46 ezer tonnával kevesebb kibocsátott szén-dioxidot jelent évente. A Dunai Finomítóban létesített új füstgáz elemzési és mérési technológia alkalmazásával 18 ezer tonna CO2 csökkenést ért el a vállalat.