110 ezer VOLT

VOLT

„Az elmúlt napokban és a zárás óta hazai és külföldi rajongók százainak posztjai és üzenetei biztosítottak bennünket arról, hogy a VOLT valóban Magyarország legszerethetőbb vidéki fesztiválja.  A rekordszámú látogató mellett számunkra talán a legnagyobb örömöt az jelenti, hogy a VOLT ma már láthatóan igazán kortalan eseménnyé vált. Soha nem jártunk még olyan fesztiválon, ahol a sok tízezer fesztiválozó mellett ennyire sokan a gyerekeiket is magukkal hozzák és ahol valóban minden korosztály megtalálja a kedvére való programokat.

Meggyőződésünk, hogy a VOLTé a lehető legjobb fesztiválközönség. Elég sétálni egyet a tömegben, hogy az ember meggyőződjön erről, de talán azt is fontos kiemelni, hogy 4 és fél nap alatt a rekordszámú látogatottság mellett egyetlen rendbontás sem történt.” – foglalta össze benyomásait Fülöp Zoltán és Lobenwein Norbert, a VOLT főszervezői.

Ugyancsak komoly elismerést jelent, hogy a fesztivál sokak szerint egyik legaktuálisabb fellépőjének számító Hurts zenekar énekese a csütörtöki fellépésüket követőn közölte a szervezőkkel, hogy a VOLT szerinte a Glastonbury után a legjobb hangulatú fesztivál, ahol eddig megfordult.

Minden bizonnyal a hazai sztárok is hasonlóan vélekednek. Ennek jele, hogy többek között a Quimby, Ákos és a Punnany Massif tagjai a fesztivál idejére Sopronba költöztek, hogy mindvégig élvezhessék a VOLT és Sopron adta élményeket. A Balkan Fanatik tagjai a Jövőnk Energiája Interaktív Kamionban vettek kezelésbe egy virtuális atomerőművet, szimulálva, hogy mit is jelentene az atomenergia hiánya. A Punnany Massif kétszer is fellépett az idei fesztiválon: a nyitónapon itt ünnepelték tizedik születésnapjukat, szombaton pedig a VOLT leglátványosabb sikerét mondhatták magukénak azzal, hogy teljesen megtöltötték az OTP Bank – Petőfi Rádió Színpad tízezres küzdőterét. A nézőcsúcs – egyben teltház - egyébként ugyancsak a szombati naphoz köthető, amikor harmincezren vettek részt az aznap 8 világsztárt felvonultató programon.

Az idei VOLT koncertjeinek nagy részét a Telekom, a Ustream technikai támogatásával, élőben közvetítette, négy nap alatt a viág számos pontjáról egymillióan voltak kíváncsiak a programra, közülük Jamie Woon és a Hurts volt a legnépszerűbb az otthnról fesztiválozók körében.

A „Sopron, a Csillagok Városa” projekt keretében idén 8 világsztár vehette át a szervezők ajándékát, 1-1 közterületi széket, ef. Zámbó István alkotását. A Hurts, az Example, a Queens of the Stone Age tagja, vagy éppen a német világsztár, Sven Vath igazán örömmel fogadta ezt a gesztust, a székeket pedig hamarosan Sopron közterületén vehetik használatba a helyiek és a turisták. 

A Papa Roach énekese már a koncertjük előtt kiszúrta magának az egyedi arculatú, robotokba öltözött Telekom Nagyszínpad mellett álló 25 méter magas Új Széchenyi Terv kalandparkot, amelyről ő is és fia is lecsúszott a százméteres drótkötél-pályán a rajongók feje felett, majd a koncert után úgy döntött, hogy a VOLTos közönség között headbangeli végig a Billy Talent koncertjét. Annyira jól érezte magát, hogy a VOLT sajtóiroda munkatársainak írt egy levelet, amely szerint örömmel venné, ha jövőre visszajöhetnének Sopronba.

Már-már rocktörténeti pillanatként értékelték a jelenlévők, hogy miközben az OTP Bank – Petőfi Rádió színpadon Marky Ramone és zenekara adott koncertet, a Telekom Nagyszínpadon a Bullet for my Valentine énekese Ramones pólóban lépett fel. 

Nagy sikerrel mutatkozott be a Telekom VOLT Art műhely, ahol ismert képzőművészek – többek között Magyarósi Éva, Soós Nóra, Wahorn András, Györi Márton, és ef. Zámbó István – nem mindennapi robotokat készítettek, a közönség bevonásával. Ugyanitt másfélezer használt mobilból megépült a Telekom megarobotja is, amely a környezetvédelem fontosságára hivatott ráirányítani a figyelmet. A távközlési vállalat legújabb fenntarthatósági akciója keretében arra buzdította a fesztiválozókat, hogy a rendezvényre vigyék magukkal az otthon elfekvő, régi mobilokat és tartozékokat, amelyeket aztán új értéket nyerhetnek az újrahasznosítás folyamán. A felhasználók begyűjtött mobiljaiból a VOLT-on egy másfélezer készüléket magába foglaló robot-óriás épült, amely amellett, hogy a fenntarthatóság üzenetét hordozza, művészeti értéket is képvisel. Az alkotások hamarosan jótékony célú árverésen találnak majd gazdára.

Ugyancsak a VOLTon indult útjára a legújabb webrádió, az OpenAir, amely mostantól a legtöbb hazai fesztivál ideje alatt is működik majd.

A fesztiválozók nemcsak jól érezték magukat, de idén is sokat segítettek azzal, hogy meglátogatták a helyszínen működő véradó állomást. A kilencedik éve sikeres program idén ugyancsak rekordot döntött: a 600 jelentkező több mint 1500 emberen segített azzal, hogy vért adott a VOLT Fesztiválon, ezzel országos rekordot is felállítva.

Vasárnap hajnalban több ezer vendég hagyta el a soproni Lővér Kempinget azzal, hogy ma már senki számára nem lehet kérdés, hogy egy év múlva ugyanide térnek vissza, hiszen számukra feledhetetlen tartalommal telt meg a VOLT szlogenje: mindenütt jó, de legjobb Sopron!