Minden, amit a Moto X-ről tudni szeretnél
Az elmúlt hetekben gyakorlatilag nem telt el úgy nap, hogy ne bukkant volna fel valamilyen információ, kép vagy videó a Moto X-ről. @evleaks jóvoltából feketében és fehérben is megcsodálhattuk a telefont matt feketében és unikornis fehérben is - így csak a végleges specifikációk maradtak kérdésesek. Szerencsére egy frissen kiszivárgott benchmark tesztnek most már elmondhatjuk, hogy a Google extra feature-in kívül gyakorlatilag mindent tudunk a telefonról. Következzen tehát egy összefoglaló az idei év kétség kívül (egyik) legjobb telefonjáról.
Az igazat megvallva a specifikációktól önmagéban senki nem fogja hanyatt vágni magát. A Moto X abszolút a midrange kategóriába esik, azonban ez semmilyen hátrányt nem jelent. Éppen ellenkezőleg: mivel a telefon minden bloatwaretől mentes és közvetlenül a Google irányítása alatt öltött testet biztosak lehetünk benne, hogy a kevesebb lóerő ellenére is könnyedén megállja majd a helyét. Nyilván a benchmark pontok mást mutatnak majd és az e-penist sem lehet vele növelni, de aki a funkcionalitást és a használhatóságot helyezi előtérbe, annak garantáltan nem fog csalódást okozni a Moto X.
Ráadásul a kijelző is pont az ideális mérettel rendelkezik. Rengeteg telefon megfordult már a kezeim között, de még a nőgyógyász ujjaim ellenére is a 4.65”-4.7”-os képátló volt az, amit a legkényelmesebbnek találtam a mindennapos használat során. És úgy tűnik, hogy a Googlenél is hasonló eredményre jutottak, ugyanis hasonlóan a Samsung Galaxy Nexushoz vagy az LG Nexus 4-hez, a Moto X is 4.7”-os kijelzővel érkezik majd. A szoftveres gombok miatt a “hasznos” terület nagyjából 4.5” lesz, azonban nem szabad elfelejteni, hogy az eddigi fekete háttér helyett ezúttal erősen átlátszó lesz a navigációs sáv, valamint némi tweakelés után könnyedén elérhetjük, hogy mind a 4.7” és a teljes 1.280×720 pixeles felbontás a mi uralmunk alá kerüljön.
Mint az a fenti képeken is látható, az előlap mentes mindenféle felesleges logóktól és egyéb feliratoktól. A hátlap és az oldalsó csík színét mi magunk választhatjuk majd meg, valamint egyedi gravírozást is kérhetünk. Ami még jobbá teszi az egészet, hogy a hátlap kevlar ötvözetből készül. Alatta egy 2.200mAh-s akkumulátor lapul majd, ami az első jelek szerint nem lesz cserélhető - ellenben a hátlapot le lehet majd venni, szóval a csere sem annyira elképzelhetetlen.
A teljesítményről a két magos, Adreno 320 grafikus processzorral szerelt, 1.7GHz-en ketyegő Snapdragon S4 Pro processzor és 2GB RAM gondoskodik majd. Kvázi ez az a pont, ahol a telefon elmarad a mai flagshipektől, azonban számtalan esetben láthattunk már példát arra, hogy a nyers lóerő helyett az optimalizált szoftver sokkal többet nyom a latban. Plusz azt sem szabad elfelejteni, hogy az Android 4.3, illetve az azt követő Key Lime Pie fejlesztésekor a régebbi, “gyengébb” hardverekre történő optimalizálás volt az egyik fő szempont.
A Moto X másik nagy előnye a hátoldali Clear Pixel kamera: a 10.5 megapixeles szenzor a ma megszokott RGBG filterek helyett RGBC kiosztást használ majd, aminek köszönhetően több fény jut a szenzorra. Amellett, hogy így sötétben is jobb képeket lehet majd készíteni vele a záridő is jelentősen rövidül majd, így kevesebb elmosódott képpel kell majd számolni. A technológiáról múltkori cikkünkben olvashatsz bővebben.
Nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy a telefon gyakorlatilag megtanulja majd, hogy mikor és hogyan használjuk, így miközben elővesszük előkészít majd nekünk mindent. Emellett ott lesz még az Open Mic, ami folyamatosan lesi majd minden parancsunkat, illetve hosszabb tétlenség után az értesítéseket is megjeleníti majd egy csokorba szedve. A kamera is két oldalirányú mozdulattal lesz indítható és biztosak lehetünk benne, hogy a Google készül még pár tweakkel.
És mindezt 300 dollárért? Pincér Úr, kettőt kérek!