Mennyire okos valójában az S 3?
A frissen bemutatott Samsung Galaxy S 3 nem csak a hardveres specifikációi miatt emelkedik a jelenleg elérhető Android telefonok fölé. A cég állítása szerint a telefon kifejezetten ember-központú funkciókkal lett ellátva, amelyek igazán okossá tesznek egy okostelefont. Személy szerint számomra mindig is nagyobb prioritást élvezett, hogy szoftveresen (alkalmazások, ROM-ok) mit lehet elérni egy-egy smartphone-nal, mint az, hogy épp mekkora állat grafikával szerelt játékokat tud futtatni. Az S 3 pedig már az alap lehetőségekkel igyekszik minél egyszerűbbé tenni a mindennapi feladatokat. Nézzük, melyek ezek.
S-Voice
Az Androidnak már a kezdetek óta részét képezte a hang alapú vezérlés, azonban nem sok figyelmet kapott. Miután az Apple bemutatta a Siri-t, és mindenki összepisilte a nadrágját, csak idő kérdése volt, mikor jelennek meg az egyre kifinomultabb Droid OEM változatok. Az S-Voice talán egyik legnagyobb újdonsága, hogy személyre szabott parancsokat is beállíthatunk, de az alapfelszereltséggel olyan funkciókat képes teljesíteni, mint a képernyő feloldása, zenelejátszó vezérlése, fénykép készítése, ébresztő elhallgattatása, antennák kapcsolgatása, stb. Ami azonban az igazi újdonság (lévén ezeket már a Note-on is meg lehetett csinálni), hogy több nyelven ért: brit angol, amerikai angol, olasz, német, francia, spanyol és koreai.
Social Tag
A Social Tag képes a telefonnal készített fényképeken automatikusan bejelölni a szereplőket, feltéve, hogy a telefonkönyvben található kép róluk. Ezt a Social Share még egy szinttel megfejeli, ugyanis képes automatikusan megosztani a képen szereplő emberekkel a művet, miután a telefon azonosította őket.
Direct Call
Talán egy kicsit a lustaság fájna kategória, de az S 3 képes felhívni az adott személyt mindössze annyi energia befektetéssel, hogy a fülünkhöz emeljük a telefont. Erre SMS írás közben, illetve a névjegy nézegetése során van lehetőségünk.
Smart Stay
Ez viszont határozottan az egyik legjobb funkció, amit okostelefon tudhat. A Smart Stay érzékeli, hogy épp a kijelzőre mered-e a szemünk, és egészen addig nem engedi elsötétülni azt, amíg olvassuk. Így a hosszú cikkek esetén sem kell amiatt aggódnunk, hogy már a harmadik bekezdésnél meg kell bökni a telefont.
Smart Alerts
Bár az Android rengeteg módon jelzi az elmulasztott hívásokat, SMS-eket, az S 3 egy kicsit itt is bedobott némi extrát: a Smart Alerts visszatérésünket követően (gondolom érzékeli, ha × perc egy helyben fekvés után felemeljük) amint kezünkbe kerül, elkezd rezegni, jelezve, hogy történtek dolgok, amíg nem voltunk vele.
Mint a fentiekből is látszik, az S 3 nem csak arról szól, hogy egy jól bejáratott nevet újra és újra meglovagolva minél több pénzt sajtoljon ki a Samsung. A telefonban található újdonságok nem csak a hozzám hasonló tech-junkiek elvárásainak felelnek meg, de azokat is teljes mértékben támogatják, akik szeretik a különböző szociális hálókat minél egyszerűbben használni a telefonjaikon. Arról nem is beszélve, hogy alapból Ice Cream Sandwich-csel érkezik, melynek szintén számos olyan beépített lehetősége van, amelyek a minél kényelmesebb, egyszerűbb használatot segítik - mégis olyan funckiókat tesznek elérhetővé, melynek köszönhetően a telefon sokkal inkább egy társnak, mint sem egy eszköznek tűnik.