Lockscreen megoldásokat védet le a Google
Eljutottunk arra a pontra, ahol már tényleg minden triviális dolgot saját szabadalomként lehet kezelni. Most nem mennék bele, hogy ki, mit, hogyan, miért és mikor tett ennek a napnak az eljöveteléért, de azt hiszem, hogy az első, szárazföldre mászkáló szmöcsik nyernének a legtöbbet, ha levédethetnék a levegőből történő zoxigén belégzésének menetét. De visszatérve a tárgyra, a Google legalább nem egy ujjmozdulatot akar levédetni - hanem legalább hármat.
Bár a megoldás erősen hasonlít a HTC Sense 3.0-ban már látott lehetőségekre, nem egy Lockscreen található a Market-en, ami hasonló funkcionalitással vértez fel egy Androidot. Elég, ha csak a WidgetLocker-re gondolunk. Természetesen nem arról van szó, hogy a Google ezeknek a fejlesztőin szeretne bekaszírozni pár millió dollárt.
A szabadalmak az Apple ügyvédei ellen igyekeznek védőernyőt szolgáltatni, és várhatóan egy későbbi ICS frissítésben, vagy a Jelly Bean-ben fog megjelenni.
A módszer lényege, hogy közvetlenül a lockscreen-ről lesz elérhető számos program, vagy éppen funkció. Azt ugyan nem írja le a dokumentáció, hogy ezeket a felhasználó választhatja-e ki, de ugye így lenne igazán jó a dolog. És miért van szükség erre?
Az Apple nem csak amiatt kötekszik a Samsung-gal, mert fekete, téglalap alakú telefonokat gyártanak koreában. Azért is, mert a lockscreen-ről egy előre meghatározott úton kell végighúznia a felhasználónak az ujját, ami szerintük megegyezik az általuk birtokolt Slide To Unlock patent-tel. Mivel ez a balhé kezdett átterjedni minden Android OEM-re, ezért az ICS-ben már tetszőlegesen útvonalon át, szabadon lehet feloldani a telefont. És még a kamera is közvetlenül elérhető.
Az új módszer viszont semmilyen módon nem emlékeztet az Apple megoldására (hacsak nem abban, hogy még mindig ujjal kell húzogatni a kis ikont, és nem nyelvvel, teszem azt). És bár ez számunkra, egyszerű végfelhasználóknak teljesen triviális és nyilvánvaló, létezik az ügyvéd típusú emberi alfaj, aki hajlamos ilyesmivel, illetve ilyesmi miatt acsarkodni. Viszont, ha papírod van róla, rendszerint igazad van.