Itt a CyanogenMod Installer: a legjobb főzött ROM pár kattintással, varázslat nélkül

CyanogenMod

A CyanogenMod használata mellett számtalan érvet fel lehetne hozni, azonban az kétségtelen, hogy az egyik legjelentősebb ezek közül a sokszor a hivatalos gyártói frissítések elapadása után is garantált támogatás. De akár felhozhatnám az operációs rendszer megnyerő, alapértelmezett Holo felületének használatát, a számos, natívan implementált extra funkciót vagy épp a bloatware mentes életet. Sajnos azonban a CyanogenMod telepítése sokszor körülményes és bonyolult folyamat volt, ami sokakat eltántorított a dologtól. Tudták ezt a fejlesztők is, most pedig itt a megoldás.

A CyanogenMod Installer használatával gyakorlatilag bárki telepítheti a ROMot anélkül, hogy bootloadert kéne nyitogatnia, recoveryt flashelni, rootolgatni - sőt, az ellen is véd, ha véletlenül rossz variánshoz tartozó verziót szeretnénk telepíteni.

Mielőtt bárki fejest ugrana szeretnénk kiemelni, hogy a CyanogenMod telepítése valószínűleg garanciavesztéssel jár, valamint a PC Pult csapata nem rendelkezik a támogatott telefonok közül egyetlen olyan eszközzel sem, melyre ezen az úton telepítettünk volna CyanogenModot. Támogatást egyedül a Samsung Galaxy Nexus esetén tudunk nyújtani.

A telepítő jelenleg a Nexus S-től kezdve az idei Nexus 7 WiFi változatáig támogat minden Nexus eszközt (Nexus 5-öt még nem), számtalan Samsung Galaxy S 2, S 3 és S 4, valamint Note és Note 2 variánst, illetve a HTC One négy változatát. A pontos lista itt található.

A folyamathoz a fenti eszközök egyike mellett az Androidos alkalmazásra, valamint a Windowsos kliensre lesz szükség.

A PC-s program a telepítést követően egy hosszabb frissítést végez, ami kiváló alkalom arra, hogy biztonsági másolatot készítsünk a telefonon található fontos adatokról, ugyanis a flashelés során törlődik a telefon belső memóriája. 

Az USB kábeles csatlakozást követően a megjelenő értesítésnél az alapértelmezett MTP helyett át kell állítani a telefont PTP protokoll használatára. Ezt az USB ikonos értesítésre kattintva tehetjük meg. Ha megvan, akkor kihúzhatjuk a kábelt és egészen addig nem kell visszadugni, amíg a PC-s kliens erre nem utasít.

A telefonon felvillanó ablakban pipáljuk ki a kis négyzetet, majd kattintsunk az OK-ra. A program innentől detektálja az eszközt, letölti a szükséges file-okat és megkezdi a telepítést.

A csapat kétségtelenül óriási és jelentős lépést tett annak érdekében, hogy a lehető legegyszerűbb módon tegye mindenki számára elérhetővé a saját Android verzióját. Természetesen a jövőben több eszközt is támogat majd a telepítő, valamint hamarosan jön az OS X verzió is.