Igen, a Galaxy Nexus PenTile kijelzőt használ - de ez nem jelent hátrányt
A Galaxy Nexus bejelentése óta a legtöbb támadás a kijelzőt éri. Ellentétben a Galaxy S II-vel, a telefon HD Super AMOLED kijelzőt kapott, amely PenTile technológiát használ. Míg az előző esetén minden pixel teljes RGB alpixelekkel rendelkezik, addig a PenTile esetén ez RG-BG felosztásban jelenik meg, és a szomszédos pixelek megosztják egymással a zöld alpixeleket. A félelem egyrészt érthető, hiszen a Motorola korábban nem igazán fényeskedett ezekkel a kijelzőkkel. Azonban azok a kijelzők másik mátrix-szal működtek.
A 4.65"-os kijelző 1280×720 pixeles felbontás mellett ~320 PPI-re képes. Ez majdnem megegyezik az iPhone 4S Retina-jának 326 PPI-jével. De ez nem újdonság, ezt már nyár közepén is tudtuk.
A Samsung nem először dolgozik PenTile kijelzővel. A Galaxy S Super AMOLED-je is ezt használta, ám annál egy gyenge kékes "fátyol" jelent meg nem egy esetben. Ezzel szemben az S II már a Plus jelzésű kijelzőt kapta, amely teljes RGB alpixelekkel dolgozott.
Azonban ahhoz, hogy az 1280×720 pixeles felbontást elérjék a 4.65"-os kijelzőn, le kellett mondani arról a bizonyos pluszról (mint már korábban említettem, ők is a jelenben szerzik be az alkatrészeket). Jogosan merül fel a kérdés, hogy akkor miért nem maradtak a Super AMOLED Plus-nál, alacsonyabb felbontással?
Nos, egyrészt, mert akkor meg az lenne a gond. Ilyen az emberi természet. Azonban a G-Nex kijelzője, köszönhetően a nagy méretnek és felbontásnak, ugyanazt a minőséget tudja biztosítani, mint a Super AMOLED Plus. Persze, akiknek beépített mikroszkóp van a szemükben, és 1600× nagyításig tisztán látnak, érzékelni fogják a különbséget. Azonban az emberiség 99,99999%-a nem fogja észrevenni.
Aki pedig ezek után is kételkedi, annak azt tudom javasolni, hogy nézze meg, olvassa el az összes hand-on beszámolót. Én nem egyet láttam már, és valahogy egyszer sem hallottam panaszkodni az illetőt arról, hogy csúnya, darabos, kásás lenne a kép.
A fenti videót elnézve én személy szerint nem láttam a Galaxy S-nél tapasztalt elkékülést/zöldülést, ami oldalról nézve jelent meg.