Galaxy Nexus: a jó, a rossz, és a csúf
Kezdjük a csúffal: a Galaxy Nexus még mindig nem kapható a boltokban, kivéve, ha Nagy-Britanniában él az ember. A Verizon ugyan még hivatalosan nem erősítette meg, de valószínűleg december 8-án teszik elérhetővé. Ez egy csütörtöki nap. Ami a hazai helyzetet illeti, korábban úgy értesültünk, hogy december elejére várható nálunk is. Mivel a Note-ot egy pénteki napon mutatta be a Samsung, ezért a december 9-i dátum igen barátinak tűnik ebből a szempontból.
És akkor a rossz: a szolgáltatónál vásárolt brit Nexus-ok 2G hálózat használata (egyesek szerint csak 900MHz-en) során a hangerő szeret önálló életre kelni, és kisétálni a telefon életéből. A helyzet nem minden esetben menthető, és jelenleg azt sem tudni, hogy hardveres, vagy szoftveres hiba okozza-e a jelenséget. És akkor nézzük a jó híreket, mert azokat mindenki jobban szereti.
A független kereskedésekben vásárolt modellek esetén nem jelentkezik a fent említett hiba. Ami pedig a rootot és a teljes szabadságot illeti...
Paul "MoDaCo" O'Brien elkészítette a Superboot második verzióját, amely állandó root jogot ad a telefon felett. És mindezt egyetlen kattintással. A pontos metódus a fórumon található.
Térjünk ki még egy pillanatra a "no name" megerősített üvegre. Bár Hong Kong-ban még Gorilla volt a telefonon, utána valamiért lecserélték. Az okot nem tudjuk, de az alábbi két videó is igazolja, hogy nem volt rossz döntés. Plusz az elmúlt napokban a Kindle Fire, valamint a Droid RAZR Gorilla üvegét is láttam nem egy módon csúnyán ripityára törni... A furcsa, hogy az S 2 esetén semmi gond nem volt.
A végére pedig jöjjön pár kevésbé érdekes dolog: először is a Verizon továbbra is ragaszkodik a Nexus Prime névhez. Valamint az USB Mass Storage és a Galaxy nexus sem lesznek barátok. Ez nem hiba, csupán az ICS egyik újítása. Mivel nem rendelkezik külső adattároló egységgel, és a belső tárhely is egyetlen nagy területként van kezelve, nem lehet leválasztani futás közben - gyakorlatilag elvennénk a telefontól a rendszerpartíciót. Ezért a hagyományos USB Mass Storage helyett például a Windows-ban megtalálható MTP lesz a megoldás, ami semmi lényegi különbséget, vagy extra bonyolultságot nem ad a folyamathoz.
A pontos itthoni megjelenéssel, valamint a várható árral kapcsolatban pedig a mai napon érdeklődni fogunk a Samsungnál.