Boldog ötödik szüetésnapot, Android!
2007-ben a Google és számos mobiltelefon gyártó - köztük a Samsung, LG, HTC és a Motorola - együtt világra hozta az Open Handset Alliance-t, amelynek célja egy nyílt, mindenki által szabadan használható és fejleszthető platform megalkotása és használata volt. A választás az Androidra esett, amelynek története egészen 2005-ig nyúlik vissza, amikor Andy Rubin megalapította az Android Inc. névre keresztelt céget.
Két évvel később nem csak őt, de az egész vállalkozást és magát az operációs rendszert is felvásárolta a Google. Ezt követően 2007. november 5-én a nagyvilág számára is bemutatkozott a két cég közös gyermeke, amely azóta a világ vezető mobil platformjává nőtte ki magát.
Az OS azóta számos frissítésen és változáson ment keresztül, mind a kinézetét, mind a működését illetően. Az Android Open Source Projectnek köszönhetően számos fejlesztő készít a szabadidejében jobbnál-jobb ROM-okat, amelyek számos telefonra gond nélkül telepíthetőek. Ezek közül a legismertebb a CyanogenMod, amely több millióan használnak ma nap mint nap.
A gyártók legjobb készülékei mellett a Google minden évben összefog egy - illetve manapság több - partnerrel, hogy elkészítsék a Nexus család legújabb tagjait, mely nem csak azt hivatott bemutatni, hogy mit tud az Android, de lefekteti az rányvonalat is, amelyet a Google szán az operációs rendszere számára. Idén a mobil fronton az LG által készített Nexus 4, míg a tabletek terén az ASUS berkeiben napvilágot látott Nexus 7, illetve a Samsunnál készült Nexus 10 tabletek színesítik a családot.