A Google válasza a Siri-re
Az Ice Cream Sandwich-ben található újdonságokat eddig sikeresen titokban tartotta a Google, így az arcfelismerésen kívül nem sok minden szivárgott ki. Ha hihetünk a pletykáknak, az új operációs rendszer képes lesz minden program adatforgalmát külön megjeleníteni. Nem szabad azonban megfeledkezni a konkurenciáról sem, a Siri ugyanis sokak számára döntő tényező lehet a vásárlás során. Azonban a Google sem volt rest az elmúlt egy évben, és valószínűleg ők is előálltak egy hasonló megoldással.
Taylor Wimberly, az Android and Me szerkesztője a hónap elején kapott egy tippet, mely szerint az Ice Cream Sandwich is tartalmazni fog egy Siri-hez hasonló mesterséges intelligenciát.
A cégnél a hangfelismerő technológiák fejlesztését Mike Cohen vezeti, aki 2004-ben csatlakozott a Google-höz. Cohen előtte a Nuance-nál dolgozott 10 évig, melynek társalapítója volt - a Nuance a cég, amelytől az Apple megvette a Siri-t. Mike állt a Voice Search, a Voice Input és a Voice Action fejlesztése mögött is.
Ez utóbbi talán a legközelebbi jelenleg, melyet az Android kínál a Siri ellenfeleként. Azonban, a hírek szerint, komoly frissítésen fog átesni. Az, hogy hogyan fog pontosan működni, még nem ismert, de talán a Speaktoit Assistant lehet a legjobb kiindulási pont, mivel a hírek szerint a Google megoldása szintén tartalmaz majd egy animált avatart.
Hasonlóan a Siri-hez, a Speaktoit is támogatja a természetes beszédet, azaz a programhoz nem kell robot módjára beszélni ahhoz, hogy megértsen. Azonban a válaszokat még mindig robot hangon adja.
A Google virtuális asszisztense ezen valószínűleg változtat majd: 2010 végén felvásárolták a Phonetic Arts nevű céget, akik korábban játékokban található párbeszédekkel dolgoztak. A technológia segítségével lehetőségük nyílt meglepően realisztikus és emberinek hangzó válaszokat készíteniük. Amennyire tudjuk, a mai napig nem implementálták egyetlen termékbe sem a megoldást, de a vásárlás akkor történt, amikor elkezdtek az Ice Cream Sandwich-en dolgozni.
Ha figyelembe vesszük, hogy arcfelismerés, valamint a telefon képes lesz figyelni a reakcióinkat, ez a feature talán kicsit ijesztőbb lesz, mint amit az átlag ember el tud képzelni. A telefon, amelyhez emberi módon beszélhet az ember, emberi hangon válaszol, figyeli a reakciókat és az érzelmeket, emellett mindent tud a tulajdonosról. A Google-nek pedig megvannak ehhez az erőforrásai, hiszen csak egy dolog kell hozzá: információ. A cég ismeri a böngészési szokásokat, a levelezést, tudja, merre jár az ember, vagy épp azt, hogy mit szeret olvasni.
Október 19-én okosabbak leszünk, addig pedig kíváncsian várjuk a fejleményeket mind az OS-t, mind a Nexus Prime-ot illetően.