20 éves az SMS
1992. december 3-án egy 22 éves kanadai tesztmérnök leült az asztalához, elővette telefonját, majd egy roppant egyszerű üzenetet gépelt be: "Merry Christmas.". Megnyomta a gombot, a bitek pedig elindulak a Vodaphone hálózatán hogy másodpercekkel később Richard Jarvis telefonján ismét üzenetté álljanak össze. És bumm, így lett a Chocapic! Húsz évvel később pedig ott tartunk, hogy gyakorlatilag a kommunikáció egyik alappillérévé nőtte ki magát a dolog. De ez nem mindig volt így.
Kezdetben a szöveges üzenetek elsődleges - és akkoriban egyetlen - célja az volt, hogy a szolgáltatók különböző információkkal lássák el az előfizetőket, mint például az arról szóló értesítés, hogy új hangposta üzenet érkezett.
A Nokia 1993-ban megalkotta az első olyan lakossági GSM telefont, amely lehetővé tette, hogy két személy egymás között szabadon küldhessen üzeneteket, de a dolog még jó darabig nem terjedt el. 1995-ben mindössze havi 0,4 SMS került kézbesítésre.
Tizenöt évvel később, 2010-ben már teljesen más képet mutatott a világ. Nem csak SMS író bajnokságokat rendeznek a világ több pontján, de az akkori felmérések szerint másodpercenként 193.000 szöveges üzenet cserélt gazdát - avagy évente több, mint hat trilliárd. És ez csak a jó öreg SMS, tehát nincsenek benne a különböző adatforgalmon alapuló megoldások, mint például a Viber vagy a Facebook Messenger, ami valószínűleg ennek könnyedén a 4-5-szörösét is kiteheti.