Szegeden fejleszt a LogMeIn
Nem csak szegedi dolgozóinak létszámát növeli, de helyi képviseletét is folyamatosan megújítja a hazai fejlesztőközpontokkal, de bostoni főhadiszállással működő, felhőalapú szoftveres szolgáltatásokat nyújtó cég. Eközben tudásával és eszközeivel támogatja a szegedi oktatási intézményeket, legutóbb épp négyet, így segítve a jövő informatikai nemzedékét és a hátrányos helyzetű gyerekek felzárkóztatását.
Hazai tudásbázis
A magyar-amerikai alapítású vállalat mára rég kinőtte a garázscég jelzőt, dolgozóinak létszáma átlépte az ezer főt. Tizenegy irodájukkal négy kontinensen vannak jelen, de szorosan ragaszkodnak magyar gyökereikhez. Szakmai hátterük a világ élvonalába vezette őket fennállásuk közel másfél évtizede alatt, de büszkék rá, hogy a technológiai fejlesztéseket ma is Magyarországon végzik. A LogMeIn hazai tudásközpontjai Budapesten és Szegeden találhatók, az itthon dolgozó közel 350 fejlesztő munkájának jelentőségét pedig a cég folyamatos helyi fejlesztései jelzik.
Ideális környezettel tartják itthon a tehetségeket
A hazai központok nem titkolt célja, hogy megnyerjék maguknak és itthon tartsák a magyar fejlesztőket, miközben világszerte használt szoftverek megalkotásába vonják be őket. A budapesti központhoz hasonlóan a szegedi iroda folyamatos fejlesztését is prioritásként kezeli a cég, így rendszerint a legmodernebb eszközökkel, ergonomikus bútorokkal és szabadidős tevékenységekkel teremt ideális környezetet a szegedi munkatársak számára. A LogMeIn Széchenyi téri irodájában közelről beleleshetünk, milyen egy, a Csendes-óceán mindkét partján tevékenykedő csapat részese lenni és egy pillanatra a Szilícium-völgyben érezni magunkat.
Adományok Szegedre
A szegedi csapat a cég támogatásával több helyi oktatási intézménybe juttatta el számítógépeit és bútorait. Az adományokat személyesen adták át a Szegedi Móravárosi Ipari Szakképző és Általános Iskolának, a Wesley János Általános és Középiskolának, a Szegedi Waldorf Iskolának és a Motiváció Műhelynek. „Szerencsés helyzetben vagyunk, hogy ennyi segítséget kapunk Szegedtől és a környezetünkben élőktől. Ezért tartjuk fontosnak, hogy a lehető legtöbbet adjuk vissza a helyi közösségnek” – mondta Bettenbuk Zoltán, a LogMeIn szegedi irodájának fejlesztési vezetője – „A vezető technológiák létrehozásához a legmodernebb felszerelésekre van szükségünk, így magától értetődő volt, hogy az irodában nem használt eszközöket a nálunk kevésbé jó helyzetben lévőknek adományozzuk.” – folytatta az irodavezető.
A cég rövidtávú célkitűzési között szerepel, hogy a számítástechnika, matematika és fizika területén még intenzívebb segítséget nyújtson az oktatási intézményeknek, így hozzájárulva a jövő szoftverfejlesztőinek megtalálásához. A cég várja az érdeklődő szervezetek jelentkezését a honlapjukon található információk alapján.