Stabilan nő az e-könyv olvasók piaca
Európában közel 40 százalékkal nőtt az e-könyv olvasók piaca a világ harmadik legnagyobb e-olvasó gyártója, a PocketBook szerint. Az idei trendek középpontjában a felhőalapú szolgáltatások és a felhasználói élményt növelő alkalmazások fejlesztései állnak: a vásárlók kényelemre vágynak a tartalommal való interakció minden egyes fázisában.
A PocketBook adatai szerint az e-olvasók eladási száma 2014-ben az előző évhez képest 30-40 százalékkal nőtt Európában, míg a világpiaci növekedés üteme elérte a 20 százalékot. A 2015-ös piaci trendek középpontjában a szolgáltatások fejlesztése és a tartalomfogyasztás kényelmét növelő felhőalapú megoldások bővítése áll.
A készülékek árában nem várható számottevő változás
A jelenlegi hardverszintű fejlesztések hagyományosnak mondhatók, a közeljövőben nem várható igazán jelentős változás az e-könyv olvasók felépítésében. Ez azt jelenti, hogy a készülékek ára sem fog számottevően változni.
A lényeg a szolgáltatás
A termékfejlesztések fókuszában a szoftver áll. A fejlesztők 2015-ben olyan alkalmazások és szolgáltatások létrehozásán dolgoznak, amik a lehető legmagasabb szintű felhasználói élményt nyújtják.
Ökoszisztéma és felhőalapú megoldások
A mai e-könyv olvasók kényelmes olvasásélményt nyújtanak. A felhasználóknak azonban ennél többre van szükségük: kényelemre vágynak a tartalommal való interakció minden egyes fázisában, a vásárláson keresztül a szállításon át az adattárolásig. Az ilyen rendszerek kiépítéséhez a kulcs a felhőalapú technológiák használatában rejlik.
Az e-olvasás népszerűsége világszerte stabil és folyamatos növekedést mutat, ez a trend pedig a magyar piacon is érvényesül. A KSH adatai szerint 2012-ben a digitális könyvek, valamint e-könyvek forgalma meghaladta a fél milliárdot (535 millió Ft-ot tett ki), ez a szám 2013-ra pedig 862 millió Ft-ra nőtt. A fogyasztók egyre szélesebb körben fedezik fel az e-könyv olvasók által nyújtotta előnyöket, mint a fényviszonyoktól független olvasás, a szemkímélő kijelző vagy az alacsony energiafogyasztás.