Project Pegasus: az amerikai kormány időutazási programja már 40 éve működik
Már önamgában nehéz dolog megbízni abban, amit az ügyvédek mondanak, de mi van akkor, ha saját állításuk szerint több alkalommal utaztak az időben? Andrew Basiago, egy seattle-i ügyvéd saját bevallása szerint 7 és 12 éves kora között részt vett a Project Pegasus-ban, amely a Defense Advanced Research Projects Agency égisze alatt működő, teleportálással és időutazással foglalkozó kormányprogram.
"Gyermekeket és felnőtteket képeztek ki, hogy az időutazás gyerekekre gyakorolt mentális és fizikai hatásait vizsgálják" - nyilatkozta Basiago. Elmondása szerint a fiatalok sokkal könnyeben viselték a múlt jelenés és jövő közötti utazásokkal járó megterheléseket.
Basiago történetét Alfred Webre, egy idegenek földi jelenlétében specializálódott ügyvéd kutatásai is alátámasztják, melyek szerint mind a teleportáció, mind az időutazás lehetséges, és az USA Védelmi Minisztériuma az elmúlt 40 évben aktívan használta is azokat. Állítása szerint Donald Rumsfeld egykori védelmi miniszter is élt a technológia adta előnyökkel csapatok harctérre szállítása során.
Basiago saját bevallása szerint nyolc különböző módon utazott az időben, amely leggyakrabban egy, Nikola Tesla New York városában található lakásában 1943 januárjában felfedezett tervrajzok alapján épített gép segítségével történt. A szerkezet két, nagyjából 8 láb magas szürke, elliptikusvitorlából állt, melyek egymástól nagyjából 10 lábra helyezkedtek el. A bekapcsolást követően egy szürke, rezgő fátyol jelent meg, amelyet Tesla radiant energynek, avagy sugárzó energiának hívott.
Ez egy olyan látens és átható energia, amelyet Tesla fedezett fel, és véleménye szerint rendelkezik a tér és idő hajlításához szükséges tulajdonságokkal. Miután átléptek ezen a függönyön egy spirális alagútban találták magukat, majd amikor az bezárult, a kívánt célállomáson találták magukat - állítja Basiago. Az utazás során néha nagy sebességgel történő mozgást tapasztaltak, máskor pedig látták, amint körülöttük hajlik a tér és idő.
Az ügyvéd állítása szerint 1972-ben egy plazmaelkülönítéses kamra segítségével visszautazott az 1863-as Gettysburgbe, ahol az akkori idő szokásaihoz öltözött fiúként jelent meg. A nagy méretű cipő miatt kénytelen volt hátrébb húzódni, azonban elmondása szerint Josephine Cogg "Lincoln at Gettysburg" című képén ő is látható az elnök mellett.
Ezen kívül több alkalommal is járt a Ford Színházban azon az estén, amikor Lincolnt meggyilkolták. Többször hallotta a lövéseket, de a gyilkost egy alkalommal sem látta. Az utazásai során kétszer találkozott önmagával is, amely annak köszönhetően volt lehetséges, hogy több, különböző alkalommal indult el ugyanabba a múltbéli időpontba és helyszínre.
Basiago elmondása szerint a visszatéréshez minden esetben egyfajta holografikus eszközt használtak, amely segítségével fizikailag és virtuálisan is utazni tudtak. Amennyiben 15 percig, vagy annál kevesebb ideig álltak a hologrammban, akkor az összeomlott, majd nagyjából 60 másodperccel később egy szuper-töltött részecskékkel töltött mezőben történő utazás után a kiindulás helyén találták magukat.
Az egykori időutazó elmondása szerint a technológia bevezetésének első tesztjei során előfordultak balesetek is, például egyszer egy gyermek lába pár másodperccel később érkezett meg, mint a többi része.
Basiago állítása szerint több, mint 100 fő dolgozott a Pegasus Projektben, azonban John Alexander, az Advanced System Concepts Office, U.S. Army Laboratory Command nyugalmazott igazgatója szerint amennyiben az időutazás lehetséges lenne, a technológiával rendelkező nemzet mára teljes mértékben uralná a világot.