Gartner Magic Quadrant 2019: az ESET az egyetlen kihívó a végpontvédelem területén

A Gartner kutatói immár két egymást követő évben is az ESET vállalatát nevezték meg az egyetlen kihívó (Challenger) cégként (a Magic Quadrant for Endpoint Platforms című) éves jelentésükben. A kiberbiztonsági céget végrehajtási képessége és technológiai víziója alapján értékelték a jelentésben.

A díj elnyeréséhez a piaci állapotok teljes megértése, a nagyvállalati stratégiák (marketing, eladási, termék, iparági, földrajzi) professzionális kidolgozása és alkalmazása, a megfelelő vállalati modell valamint a folyamatos innovációs törekvések szükségesek.

 

A Gartner Magic Quadrant elemzésében alkalmazott értékelési paraméterek és a hozzájuk tartozó kritériumok:

  • Végrehajtási képesség
    • A termékek és szolgáltatások, általános működési képesség, kereskedelmi tevékenység és árazás, piaci reagáló-képesség, marketing tevékenység végrehajtása, ügyfelek (felhasználók) tapasztalatai és az üzletmenet összessége
  • Technológiai vízió
    • Piac megértése, a marketing-, eladási-, termék-, iparági- és földrajzi stratégiák, a vállalati modell, és az innovációs képesség

„Véleményünk szerint hatalmas eredmény az ESET számára, hogy tavaly egyedüli kihívóként jelentünk meg a Gartner Magic Quadrant elemzésében. Az idei ismételt elismerés pedig azt bizonyítja, hogy továbbra is elkötelezetten a legjobbra törekszünk a végpontok védelme, illetve a fertőzések és támadások felderítése és elhárítása terén is” – mondta Ignacio Sbampato, az ESET üzleti igazgatója. "Büszkék vagyunk arra, hogy fejlett kutatásaink eredményeinek köszönhetően olyan megoldásokat dolgozhatunk ki, amelyek folyamatos és átfogó védelmet nyújtanak a vállalatok számára.  Véleményünk szerint az elért helyezésünk híven tükrözi folyamatos növekedésünket globális szereplőként az információbiztonság világában.”

„Tavaly óta az ESET megerősítette vállalati termékkínálatát az ESET Enterprise Inspector végponti felderítő és reagáló eszközzel valamint az ESET Dynamic Threat Defense felhő-alapú szimulációs (sandbox) megoldással, amelyek így teljes végpontvédelmi platformot biztosítanak vállalati ügyfeleinknek a világ minden táján. Ez az ESET növekedési stratégiájának része, amelynek célja, hogy jobban kiterjeszthessük jelenlétünket a vállalati szegmensben” – tette hozzá a szakember.

Az ESET szerint a második évben is megszerzett Challenger pozíció bizonyítja, hogy termékei egyszerűen használható, folyamatos és átfogó végpontvédelmet biztosítanak a vállalkozások számára, valamint tükrözi a cég növekvő piaci részesedését az olyan kiemelt szegmensekben, mint a nagyvállalatok, kis- és középvállalatok és az otthoni felhasználók. Az ESET büszke termékeinek magas felismerési arányára és alacsony rendszerterhelésére, valamint a terméktámogatási szolgáltatásaik minőségi színvonalára, és úgy véli, hogy a Gartner Magic Quadrant elemzésében elért helyezése jól mutatja, hogy mennyire elkötelezett a lehető legmagasabb szintű szolgáltatás nyújtása iránt.

Az ESET számos egyedi technológiát alkalmaz a fenyegetések felderítésére és az ellenük való védekezésre, amelyek közvetve hatással vannak a piaci elemzők értékeléseire is:

  • ESET Multilayer technológia – Napjaink összetett kibertámadásaira már nem elegendő egyetlen védelmi megoldás alkalmazása. A támadások teljes spektrumát kezelnie kell a védelmi programnak, ezért szükség van folyamatosan működő, futást megelőző és futást követő védelemi modulokra is ugyanabban a védelmi megoldásban, egyidőben.
  • ESET Augur – Az ESET régóta alkalmazza és fejleszti a gépi tanuláshoz kapcsolódó megoldásait, hiszen gépi tanuláson alapuló algoritmusokat és neurális hálókat már 90-es évek óta használ. Ez a rendszer az Augur, amely képes együttműködni a viselkedés-alapú észleléssel, a sandboxing technológiával vagy a memória analízissel is. A megoldás neurális hálók (mint mély tanulás vagy kiterjesztett rövidtávú memória), illetve 6, nagy körültekintéssel kiválasztott osztályozó algoritmus erőforrásait kombinálva működik, amely magasabb észlelési arányt és kevesebb téves riasztást biztosít.
  • ESET felhő alapú védelmi modul - A felhő alapú megoldások és magának a felhőnek a használata egyre inkább megkerülhetetlen az IT és az IT biztonság világában. A modul feladata az ismeretlen, potenciálisan rosszindulatú alkalmazások és veszélyforrások megfigyelése és továbbítása az ESET felhő-rendszerébe. A begyűjtött mintákat számos tesztnek és viselkedési analízisnek vetik alá, a kártékony állományokra utaló eredményeket a végponti alkalmazások azonnal átveszik, nem kell megvárni a frissítést. A rendszer reakcióideje általában kevesebb mint 20 perc, ezért kiemelkedően gyors védelmet képes nyújtani az újonnan felbukkanó fenyegetések ellen.
  • ESET exploit blokkoló - A fenyegetésekkel szembeni előrelátás képességének többek között a 0. napi támadások esetén lehet hasznát venni, ahol egy még kijavítatlan biztonsági rést kihasználva lehet megfertőzni egy számítógépet egy még nem ismert, előre nem látható fertőzéssel. Az ESET exploit blokkoló az ilyen jellegű folyamatokat és a kihasználásra irányuló technikákat is figyeli, blokkolja. Ez a modul azokat a programokat figyeli, amelyeknek gyakran kihasználják a sebezhetőségeit (pl. böngészők, PDF-olvasók, levelezőprogramok, Flash Player stb.). Az ilyen alkalmazások normálistól eltérő működése esetén az exploit blokkoló „figyelme” olyan eltérésekre összpontosul, amelyek egy sérülékenységet kihasználó technika alkalmazását sejtetik. Az ilyen jellegű folyamatok észlelésekor, blokkoláson felül a fertőzés mintája is elküldésre kerül az ESET Cloud rendszerébe. Az így elküldött, majd feldolgozott adatoknak köszönhetően könnyebben felismerhetővé válnak a korábban még nem ismert 0. napi támadások is.