Bármilyen számítógépen képes összerakni magát az új Frankenstein vírus
A számítógépes vírusok már önmagukban pofátlan kis dögök, elvégre nem csak a gépünk erőforrásait, de még a drága sávszélességünket is felélik, hogy tovább terjedjenek. Most képzeljük el, hogy a vírus úgy érkezik meg a merevlemezünkre, hogy a hátizsákjában mindössze a világ meghódításához szükséges tervéhez szükséges elemek alkotólistája van. Minden mást pedig összekukáz majd az általunk tárolt programok forráskódjaiból.
A Texas Egyetem két professzora által fejlesztett Frankenstein vírus pontosan erre képes: önmagában csak egy olyan utasításokat tartalmazó compiler, amely tudja, hogy milyen funkciókra van szüksége.
Amint kicsomagolódik és életre kel elindul kis felfedező körútjára, melynek során úgynevezett gadgeteket gyűjtöget, amelyek a végső cél eléréséhez szükséges programkódok részletei. A bemutató során csak két egyszerű, ártalmatlan algoritmust készíttettek vele, azonban a két tudós szerint semmi akadálya, hogy egy teljesértékű malware-t is felépítsen a számítógépen megtalálható adatok segítségével.
A detektálása is nagyban függ attól, hogy az adott gadget leírása mennyire köti meg a kezét: amennyiben viszonylag szabadon keresgélhet sokkal nehezebb észrevenni, mint ha csak pár, specifikus gadgetet tud felhasználni.
A projektet egyébként a katonaság támogatja, akik természetesen a cyber-hadviselés terén akarják bevetni. Viszont belegondolni is rossz mi történne, ha mindenféle script kiddiek kezébe kerülne a dolog...