Minden, amit a Kindle Fire-ről tudni érdemes
Bemutatkozott a Kindle Fire, mellyel kapcsolatban számos kérdés merülhet fel. A dolgok tisztázása végett összeállítottunk egy rövid összefoglalót, mely igyekszik rávilágítani a Fire alapvető tulajdonságaira, felhasználási területeire, valamint a képességeire.
Mi az Amazon Kindle Fire?
Ellentétben a Nook Color-ral, mely elsősorban olvasó, de egy kis hacknek köszönhetően tabletként is használható, a Kindle Fire inkább tablet, mint e-book olvasó. A gyártó ugyanaz az OEM, aki a BlackBerry Playbook-ot készítette.
A Fire egy Android tablet?
Igen is, meg nem is. Bár alapjaiban Android, de nem a megszokott felhasználói felületet használja. Hasonló a megjelenése és a működése ahhoz, mint amikor a Nook Color, vagy a Kindle Touch Androidot futtat.
Melyik Android verziót használja?
A Kindle Fire Gingerbread-et futtat (2.3).
Android alkalmazásokat tud futtatni?
Igen, de van egy csapda: nincs rajta Market. Ez azonban annyira nem gond, hiszen az Amazon App Store hasonló élményt nyújt. Csupán apró figyelmeztetés, ha valaki keresné.
Mik a specifikációi?
Ez viszonylag egyszerű: hallottál a BlackBerry Playbook-ról? Lényegében ugyanaz. A megjelenítésért a 7"-os IPS kijelző felel, 1024×600 pixeles felbontáson. A teljesítményért az 1Ghz-es, két magos TI OMAP processzor gondoskodik. Az adatok tárolására a 8Gb-os belső memória, valamint az Amazon felhője nyújt lehetőséget, SD slot nincs.
Mire tudom használni?
Leginkább ugyanarra, mint egy Android tabletet, kiegészítve az Amazon nyújtotta lehetőségekkel, valamint média tartalmakra kihegyezve. Emellett e-book olvasóként is funkciónál. Böngésző is található rajta, így az interneten is könnyedén lehet szörfözni. Mivel 2.3-as Androidot futtat, így majdnem minden alkalmazás elérhető rá. A Market hiánya pedig nem gond, külön APK fileokból is lehet telepíteni programokat (bár állítólag ez kisebb bonyodalmakat eredményezhet, de ez nincs megerősítve).
Mennyire lehet testreszabni?
Az Amazon egy teljesen új felületet készített, ennek megfelelően a Homescreen úgy néz ki, mint egy könyvespolc, és úgy is működik. Lehetőség van a kedvenc kategóriák kiválasztására, valamint a legutóbb használt programok megjelenítésére is. A weboldalak tartalmának optimalizálása végett a böngésző teljes forgalma az Amazon felhőn keresztül kerül lebonyolításra. A Fire egy Amazon termék, így minden Amazon szolgáltatás a rendszer szerves részét képezi, és arról szól, hogy ők hogyan akarnak a felhasználóknak minél jobb élményt nyújtani.
Elég az Amazonból: hogyan hackelek rá normális Androidot?
Oké, ez a kérdés elkerülhetetlen. Addig nem tudunk választ adni, amíg az ügyes emberek kezelésbe nem veszik a tabletet. A logikus lépés az lenne, hogy a cég nem zárja le a tabletet, hiszen több vásárlót vonzhat, ha tudják, hogy azt tesznek rá, amit akarnak. Könnyen lehet, hogy a Fire lesz az első tablet, mely (nem hivatalos) ICS portolást kap a közeljövőben.
Hol, mikor és mennyiért?
Az eladások november 15-étől kezdődnek, a Fire ára csak 199 dollár (~42.500 Forint). Ha valóban lesz rá normális Android, ez egy igen jó üzlet. Az Amazon oldalán már elő lehet rendelni.