Az ál-újratölthető elemek árulkodó jelei
Az ál-újratölthető elemek rengeteg különböző helyen felbukkanhatnak, a bolhapiacoktól kezdve az eBay-ig. Az ilyen elemek általában pár töltés után bedobják a törölközőt és az eszközre is veszélyesek lehetnek, mivel gyakran folyik belőlük a sav, vagy akár fel is robbanhatnak. Azonban számos olyan apró dolog van amire odafigyelve rengeteg kellemetlenségtől kímélhetjük meg magunkat.
Talán a legegyszerűbb - és szinte azonnal észrevehető - jelei a csalásnak a helyesírási hibák. Bár az akkumulátorokon többnyire angolul találjuk meg az információkat, olyan klasszikus hibák, mint például a "typ" vagy a "rechergable" könnyen kiszúrhatóak.
Hasonló árulkodó jel a halvány, fakó szín az elemek címkéjén, illetve a csomagolás minősége. A laza, kilógó műanyag darabok egyértelmű jelei a csalásnak, de az esetleges belül található, gyenge minőségű műanyag kártyák jelenléte sem jelent jót.
Mindenképp érdemes még odafigyelni a gyanúsan magas kapacitásokra. Például, a jelenleg kapható legnagyobb kapacitású újratölthető Sony AA akkumulátor 2.500mAh-s, míg a képen látható darab - a helyesírási hibák mellett - 3.800mAh-t állít.