A szépségnek az IT-ben is ára van, avagy az Apple és a környezetvédelem
Az Apple folyamatosan arra törekszik, hogy minél vékonyabb és könnyebb eszközöket gyártson. Ezt minden egyes iterációval sikerült eddig megvalósítaniuk, azonban a legutóbbi széria nem csak Retina kijelzőt hozott a MacBook-ok számára, hanem egyenes ági kiesést is az EPEAT rendszerből. Ezen a skálán lehet megnézni, hogy egy adott kütyü mennyire környezetbarát, illetve milyen arányban újrahasznosítható, ha a szeméttelepen köt ki.
A lépéssel nem csak a mostani, de a korábbi MacBook Pro és MacBook Air modelleket is kivonta ebből a pontozó rendszerből az Apple.
A döntés oka, hogy az új notebookok esetén az extrém vékony dizájn eléréséhez hozzá kellett ragasztaniuk az akkumulátor cellákat az alumínium vázhoz, ezáltal pedig lehetetlenné tették, hogy bármelyik részét is újra lehessen hasznosítani a gépeknek. Mindennek tetejébe az iFixit-es srácok sem tudták anélkül szétkapni atomjaira, hogy az erősen mérgező anyagok ne kezdtek volna el kifolyni az akkumulátorokból.
Ami valószínűleg jobban fogja bántani Cook-ékat az a tény, hogy a szövetségi ügynökségek, oktatási intézmények, valamint a nagy nevű multik (pl. Ford, HSBC) sem vásárolhatnak majd Apple notebookokat, mivel szinte minden eszközüknek meg kell felelnie az EPEAT előírásainak.
Az iPhone és az iPad jelenleg még nem esett ki a pixisből.